malotraktory-kultivátory-MKS-JINMA-Mahindra-LS

Jednoosý traktor - kultivátor MKS-60

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS je strojem jednoduché robustní konstrukce, která díky své tuhosti zaručuje maximální využití síly stroje, jeho jednoduchou servisovatelnost a vysokou životnost. K základní jednotce tvořící jednoosý traktor lze připojit širokou paletu adaptérů a příslušenství. Pohon předního aktivního nářadí je řešen řemenem vedeným od kladky na vývodové hřídeli motoru. Sepnutí předního aktivního nářadí zajišťuje odstředivá spojka.
Základním strojem je jednoosý traktor dodávaný buďto s rotavátorem, nebo s koly (viz obrázky výše).

Videa - jednoosý traktor MKS-60

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - video. Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - video s čerpadlem na vodu. Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - video - orba.
přehled s čerpadlem na vodu při orbě

Jednoosý traktor MKS-60 - charakteristika

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - motor Kawasaki o výkonu 6 hp.
Motor Kawasaki o výkonu 6 HP.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - motor o výkonu 15 hp.
Motor o výkonu 12 HP.

Výkonné a spolehlivé motory

Pro pohon základní jednotky jsou použity motory s vertikální vývodovou hřídelí. Této konstrukce je využito z důvodu jednodušší agregace základní jednotky jednoosého traktoru s přídavným aktivním příslušenstvím. Na vývodové hřídeli pod motorem jsou umístněny dvě řemenice: jedna je určena pro řemen spojující motor s převodovkou (spínaný pojezdovou spojkou), druhá pak slouží k připojení řemene pohánějícího přední aktivní nářadí.
Jednoosý traktor MKS-60 dodáváme v základním provedení se čtyřtaktními benzínovým motorem KAWASAKI FJ 180V 6HP. Motory značky Kawasaki jsou pro zákazníky zajímavé zejména jejich nadprůměrnou svahovou dostupností (30°), ale také jejich kultivovaným chodem. Jedná se o motory se zvýšenou životností a s velmi dobrými emisními hodnotami. Pro náročnější zákazníky používající základní jednotku zejména ve spojení se sněhovou frézou, nebo v náročnějším terénu s dvoububnovou travní sekačkou, je k dispozici základní jednotka jednoosého traktoru osazená motorem o výkonu 12 HP (tento motor je aktuálně dostupný pouze ve verzi s elektro-startem).

UPOZORNĚNÍ:
Motor je z výroby standardně plněn motorovým olejem pro letní podmínky. V případě, že budete jednoosý traktor používat v zimě a budete startovat motor při teplotách okolo nuly a nižších, je nutné vyměnit olejovou náplň motoru za typ oleje vhodný pro použití v zimních podmínkách!

Pětirychlostní převodovka se zpátečkou

U jednoosého traktoru MKS-60 nemusíte při změně převodových stupňů přehazovat řemen tak, jako tomu bylo u kultivátorů starší konstrukce. Jednoosý traktor MKS-60 stroj je již od roku 1999 osazován kvalitní mechanickou převodovkou PEERLESS s pěti rychlostními stupni pro pojezd vpřed a se zpátečkou.
Široký rozsah pojezdových rychlostí této převodovky plně vyhovuje pro všechny aplikace, které k našemu jednoosému traktoru nabízíme.
Řazení rychlostních stupňů se provádí pohodlně páčkou (ne pod zatížením, při řazení rychlostí je potřeba vyřadit pojezdovou spojku). Přenos síly od motoru a převodovky na poloosy kol je řešen dvojitým řetězem.

Univerzální kultivátor MKS - pětirychlostní převodovka se zpátečkou.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - páka řazení pětirychlostní převodovky.
Páka řazení u motoru 6 HP.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - páka řazení pětirychlostní převodovky.
Páka řazení u motorů 12 a 13 HP.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - spojka pojezdu.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - páka spojky pojezdu.

Spojka pojezdu

Spínání pojezdu jednoosého traktoru je ovládáno řemenovou spojkou. Tento typ spojky zajišťuje plynulý a šetrný rozjezd a je používán i u strojů profesionální kategorie. Použit je speciální klínový řemen s vysokou životností. Řemen svým pružným záběrem značně šetří ozubené a řetězové převody stroje a v neposlední řadě i motory u kterých tak nedochází k prudkým a tvrdým nárazům do klikové skříně.

Páka pro ovládání chodu spojky je umístěna u pravé rukojeti řídítek. Po zařazení rychlostního stupně na pětirychlostní převodovce se jednoosý traktor uvede do pohybu snadným stisknutím této páky.

Elektrostart

Jednoosý traktor - kultivátor MKS-60 osazený motorem o výkonu 12 HP je vybaven pohodlným elektrickým startováním.

Univerzální kultivátor MKS - elektrické statrování.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS - systém nastavení řídítek.

Výškově a stranově stavitelná řídítka

Jednoosý traktor MKS je vybaven systémem snadného nastavení řídítek. Bez potřeby použití nářadí je řídítka možné nastavit jak do výšky, tak směrem do strany. Za účelem zmenšení rozměrů stroje při přepravě, nebo při jeho uskladnění na delší dobu je možné řídítka také otočit o 180°.

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS můžete zakoupit v našem eshopu,
kde najdete také nabídku a specifikaci veškerého dostupného příslušenství.

Univerzální motokultivátor MKS-60 - e-shop.

 

 

Univerzální motokultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki
Díky praktickému montážnímu zvedáku je výměna kol jednoosého traktoru za rotavátor velmi snadná.

Pohon předního aktivního nářadí:

Pohon aktivního nářadí připojeného k jednoosému traktoru je řešen řemenem, který je veden od k tomu určené řemenice na výstupní hřídeli motoru. Spínání předního aktivního nářadí zajišťuje odstředivá spojka, která je součástí každého přídavného zařízení. Při přejíždění s jednoosým traktorem osazeným předním aktivním nářadím je nutné (pro úplnou eliminaci funkce předního nářadí) povolit páčku vačky zajišťující napnutí řemene pohonu.

Kola:

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS v základním provedení je osazen koly o rozměru 4.00-8“. Do těžkých podmínek je možné stroj osadit koly 5,00-12“ (Pozor: tato kola nelze agregovat s předním aktivním nářadím!).
V případě, že hodláte jednoosý traktor využívat jak s předním aktivním nářadím, tak i pro polní práce a nechce se Vám investovat do dvou sad kol, je možné kola 4,00-8" doplnit orebními návleky, které kolům jednoosého traktoru zajistí na obdělávané půdě dostatečný záběr.

Jednoosý traktor MKS-60 osazený koly 5,00-12":
Jednoosý traktor - univerzální motokultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki Jednoosý traktor - univerzální motokultivátor MKS-60 s motorem Kawasaki

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS-60 - technická data

Hmotnost stroje:
84 kg (s motorem Kawasaki FJ180V a s koly 4,00-8")

Rozchod kol:
450 - 550 - 650mm

Pojezdové rychlosti (km/h):
Rychlostní stupeň: Kola 8": Kola 12":
1. 1,8 - 2,1 2,5 - 2,9
2. 2,3 - 2,7 3,3 - 3,8
3. 3,6 - 4,2 5,1 - 5,9
4. 6,8 - 7,9 9,5 - 11,1
5. 9,0 - 10,6 12,7 - 14,8
zpátečka 2,7 - 3,2 3,8 - 4,4

Svahová dostupnost:
KAWASAKI FJ180V (6 HP): 30° (trvale)

Jednoosý traktor - univerzální kultivátor MKS můžete zakoupit v našem eshopu,
kde najdete také nabídku a specifikaci veškerého dostupného příslušenství.

Univerzální motokultivátor MKS-60 - e-shop.

 

 

Eshop s jednoosými traktory MKS.


Úvodní strana | Firma | Ceny | Kontakty

Copyright © 2007-2019 Bronislav Indra & STAUFČÍK, s.r.o.